Leczenie wypadania włosów

Wypadanie włosów to problem, który dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku. Wyróżnia się wiele przyczyn wypadania włosów, m.in. czynniki genetyczne, hormonalne, ale również związane z niewłaściwą dietą czy pielęgnacją.

W przypadku zauważenia nadmiernego wypadania włosów lub innych dolegliwości związanych ze skórą głowy lub włosami, nie zaleca się podejmowania samodzielnych działań. Wskazana jest w takich przypadka wizyta u specjalisty trychologa.

Na konsultację oraz leczenie wypadania włosów w Krakowie zapraszamy do naszego gabinetu trychologicznego – Dr Włos, przy ul. Rogozińskiego 6.

Umów wizytę ze specjalistą
leczenie wypadania włosów kraków

Jak przebiega leczenie wypadania włosów?

Leczenie wypadania włosów rozpoczyna się od diagnostyki, w trakcie której za pomocą wywiadu i badań z użyciem trychoskopu poszukiwana jest przyczyna występowania problemu. Następnie specjalista trycholog zaproponuje plan i harmonogram skutecznej terapii, obejmującej m.in. zabiegi trychologiczne, np. mezoterapię igłową skóry głowy. Kluczowe jest to, by do skóry głowy i komórek włosa dostarczyć skoncentrowane substancje odżywcze. Należy pamiętać, że jest to terapia w pełni bezpieczna i bezbolesna. Jeśli borykasz się z opisywanym problemem, jak najszybciej umów się na leczenie wypadania włosów. Kraków, Rogozińskiego 6 – pod tym adresem znajdziesz profesjonalne wsparcie i opiekę nad całym procesem terapii.

Przyczyny wypadania włosów

Wyróżnić można wiele przyczyn wypadania włosów. Najczęściej wymienia się takie czynniki jak:

  • zaburzenia hormonalne (np. niedoczynność tarczycy),
  • czynniki genetyczne,
  • niewłaściwa dieta,
  • łojotokowe zapalenie skóry,
  • choroby zakaźne i stany zapalne,
  • nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy i włosów,
  • przewlekły stres,
  • chemioterapia.

Leczenie wypadania włosów Kraków – Dr Włos

Leczenie wypadania włosów nie powinno odbywać się „domowymi metodami”, z wykorzystaniem produktów z apteki bez uprzedniej konsultacji ze specjalistą. Działając w dobrej wierze, można osiągnąć efekty odwrotne do zamierzonych. Zachęcamy do konsultacji trychologicznej ze specjalistą, w trakcie której przeprowadzone zostaną podstawowe badania oraz zaproponowana zostanie długoterminowa terapia. Każdy pacjent zostanie szczegółowo poinformowany jak przebiegać będzie leczenie wypadania włosów. Kraków jest siedzibą gabinetu trychologicznego Dr Włos, w którym uzyskasz profesjonalną konsultację oraz indywidualny plan leczenia wypadania włosów, a razie potrzeby – również pomoc psychologiczną.

Sprawdź dostępny cennik

Sprawdź ceny

Zadaj pytanie specjaliście

Pomożemy rozwiać Twoje wątpliwości. Zadaj pytanie i prześlij Nam je przez ten formularz.

Zadzwoń do mnie: 501 049 119

Email: kontakt@doktorwlos.pl

Dziękujemy za przesłanie
Błąd przy wysyłaniu zgłoszenia